سفارش تبلیغ
صبا
منوی اصلی
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
ویرایش
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :14
  • بازدید دیروز :15
  • کل بازدید :101469
  • تعداد کل یاد داشت ها : 545
  • آخرین بازدید : 97/8/24    ساعت : 9:43 ص
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
تدبر در قرآن
آیه قرآن
کاربردی

روى خطخبر

آرزوهای دیپلماتیکآمریکا در کمین انتخابات ایران
یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی به بررسیشرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران به ویژه نامزدی هاشمی رفسنجانی پرداخت. اندیشکده آمریکایی «بروکینگز» در گزارشی به قلم «سوزان مالونی» می نویسد: با وجود 686 نامزد ثبت نامی و مجموعه ای از سازوکار های حکومت برای نفوذ بر نتایج، پیش بینیاینکه چه کسی مدعی نهایی خواهد بود، به معنای واقعی کلمه ناممکن است، و احتمال پیشبینی اینکه چه کسی در نهایت برنده این رقابت خواهد شد از آن هم کمتراست.
روایت خبرنگار خارجی از مصاحبه با امام(ره)
کتاب «تشنه و دریا» گوشه ای از خاطرات جذاب و خواندنی «محمدتقی رضایی کوپایی» است که مدتی طولانیافتخار پاسداری از بیت و دفتر امام خمینی(ره) در جماران را داشته است. در بخشی ازاین کتاب درباره «اعتراف خبرنگار خارجی به صلابت امام» می خوانیم: یک خبرنگارآمریکایی به نام «مایک ولس» هم پس از بیست وپنج سال که از مصاحبه اش با امام میگذشت، می گوید: «بعد از اشغال سفارت آمریکا توسط دانشجویان، از آیت الله خمینی وقتمصاحبه خواستم. فکر نمی کردم در چنین موقعیتی ایشان به من وقت ملاقات بدهند. ولی باکمال تعجب مرا پذیرفت. وقتی خدمت ایشان رسیدم و مسئله اشغال سفارت آمریکا را مطرحکردم، آیت الله خمینی با صلابتی خاص و آرامشی وصف ناشدنی به پرسش های من پاسخدادند. من در مدت سال ها خبرنگاری ام و تا آن زمان کسی را مانند ایشان ندیدهبودم.
جهاد تروریست ها علیه دختران سوری
گروه های تروریستی مخالف دولتسوریه به نام «جهاد النکاح» به دختران سوری تجاوز می کنند. کمیسر عالی حقوق بشرسازمان ملل متحد «نافی بیلاری» در اولین اعتراف رسمی این سازمان به هتک حرمت زنان ودختران سوری توسط تروریست های وهابی اذعان کرد و گفت: گروه های تروریستی مخالف دولتسوریه به هتک حرمت های خود شدت بخشیده اند و گاهی آن را با نام «جهاد النکاح» ذکرمی کنند و یا اینکه زنان و دختران سوری را با عنوان اسیران جنگی خطاب می کنند و اینعمل خود را مباح می دانند. وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: پس از شنیدن آمارهایمربوط به این پدیده، وضعیت زنان و دختران سوری به شدت نگران کننده است.
بی بیسی تابلوی انتخاباتی خود را بالا برد
شبکه بی بی سی فارسی بنگاه خبرپراکنیدولت انگلیس، در ادامه سیاست های خصمانه خود علیه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی،در اخبار و تحلیل های خود به طور رسمی و علنی دست آقای هاشمی رفسنجانی را به عنوانپیروز انتخابات بالا برده و از هم اکنون القا می کند که در صورت پیروزی فردی غیر ازهاشمی، «تقلب شده و باید منتظر رخداد های خشونت بار و احتمالاً براندازی خون بار بهجای توسعه سیاسی باشیم.» بی بی سی در ادامه ادعا کرد که اکثر مردم حتماً به آقایهاشمی رأی خواهند داد و او پیروز نهایی انتخابات خواهد بود!
اگر چیزی نمیدانی، نگو
آیت الله روح الله قرهی در درس اخلاق خود در مهدیه القائمالمنتظر(عج)، به ذکر حدیثی از معصوم(ع) مبنی بر اینکه «شرورترین افراد شما کسانیهستند که به مردم پیوسته تهمت می زنند، گستاخ و بدزبان و جری اند»، پرداخت و گفت: اگر چیزی نمی دانی، نگو؛ به خصوص اکنون که قضیه انتخابات داغ است، مواظب باشیم تهمتنزنیم؛ خیلی باید مراقب و مواظب باشید.
وی افزود: اگر کسی عملکردش بد بوده است،انسان هم به او رأی نمی دهد. اگر فرد در فتنه با فتنه گران بوده است، باید انساندیگران را هوشیار کند. اگر در فتنه جزو ساکتان بوده است، بحثش جداست اما اینکه بیخود و بی جهت دهان مان را باز کنیم و همه چیز بگوییم، بد و گناه است.

      

شهید همت در سوریه تابوت سفارش داده بود
«
سعید قاسمی» از فرماندهان دوران دفاع مقدس با اشاره به تلاش ایرانبرای سرزمین های اسلامی در مقابل صهیونیست ها گفت: به فاصله ده روز از عملیاتآزادسازی خرمشهر، رژیم صهیونیستی به لبنان حمله کرد و تا بیروت پیشروی کرد. هیچیک از کشورهای مدعی عربی نیرویی برای مقابله با اسرائیل اعزام نکردند. متوسلیان سعیکرد جبهه را شناسایی کند و وارد نبرد سرنوشت ساز شود. سوری ها حاضر نشدند که واردعملیات سنگین بشوند. متوسلیان برای شناسایی مناطق بیروت وارد این شهر شد که اکنونبیش از سی ویک سال است که از او و همراهانش خبری نیست. این کارشناس فرهنگی وسیاسی اظهار داشت: سپاه اسلام این ضربه سهمگین را خورد. بعد از او پرچم به دست «کوچک محسنی» و «شهید همت» افتاد. در جلسات متعددی که با رفعت اسد ـ وزیر دفاعسوریه ـ برگزار شد، بین همت و او تنشی ایجاد شد. همت به او گفت ما یک ماه است کهاینجا هستیم. می دانید که بخشی از خاک ما در دست دشمن است. ما در سوریه برای بازیبا دشمن نیامده ایم. اگر شما قصد دارید که این گونه به مبارزه ادامه دهید مانیستیم، اما اگر می خواهید به صداقت گفتار و عملکرد ما ایمان بیاورید، از نجارهایشهر بپرسید که از همان روز اول که وارد سوریه شدیم به تعداد نیروهای اعزامی، تابوتخود را سفارش دادیم.
وی بیان کرد: بعد از مدتی امام(ره) دستور داد که برگردید. تصمیم آقا روح الله درست بود. فرموده بودند: راه قدس از کربلا می گذرد. هر دو تصمیماعزام و برگشت، تصمیم درستی بود. اگرچه در تصمیم دوم یعنی برگشت، برگشت واقعی نبودو تاریخ نشان داد که جبهه تربیت نیرو در لبنان فعال شد و مجموعه ای سازماندهی شد کهبعدها به عنوان حزب الله لبنان نام گذاری شد. سیدحسین نصرالله از تربیت شدگان اینمکتب است.

      

اشتباهات برگشتناپذیر!
نکته: نوشته اند دکتر «ویلیام اوسلر» پزشک مشهور انگلیسی در پایان تحصیلات دانشجویان پزشکی، مشغول امتحانگرفتن از یکی از دانشجویان خود بود. یکی از پرسش هایی که مطرح کرد این بود: اگرفردی به شما مراجعه کند و به فلان بیماری مبتلا باشد، چه مقدار از فلان دارو برایاو تجویز خواهید کرد؟ دانشجو پس از اندکی فکر گفت: 24 گرم. دانشجو چهار دقیقه بعدبرگشت و گفت: استاد ببخشید اشتباه کردم. اجازه بدهید پاسخش را اصلاح کنم. چهار گرم. دکتر ویلیام به ساعتش نگاه کرد و بعد لبخندی زد و گفت: حالا دیگر فایده ای ندارد،چون بیمار شما سه دقیقه پیش مرد
نظر: گاه اصلاح برخی اشتباهات به دلیل حیاتیبودن آنها امکان پذیر نیست؛ از این رو انسان باید پیش از هر اقدامی تمام جوانب امررا بسنجد و تا درباره کاری کاملاً مطمئن نشده است، تصمیم گیری و اقدام نکند. اینموضوع در تصمیم گیری های مهم مدیران و مسئولان بسیار حائز اهمیت است.

      

امام خامنه ای در دیدار هزاران نفر از اقشار مختلفمردم
عمل به قانون معیاری بسیار خوب و وسیله ای برای آرامش و آسایش وحفظ وحدت ملی است
حضرتآیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از قشرهایمختلف مردم، با توصیه به آحاد ملت به خصوص جوانان برای بهره گیری از ظرفیت عمیق وانسان ساز ماه معطر رجب، انتخابات 24 خرداد را آزمون افتخارآمیز دیگری برای ملتایران دانستند و با تبیین «اهداف متضاد ملت و دشمنان ملت در این انتخابات» تأکیدکردند: مردم برای تحقق اهداف خود و ناکام ماندن دشمن، با حضور پرشور و گرم درانتخابات، از میان نامزدهایی که شورای نگهبان براساس معیارهای قانون معرفی می کند،انسانی شایسته، وارسته، مومن، انقلابی، «اهل استقامت و عزم و ایستادگی» و برخورداراز همت جهادی را انتخاب کنند که بتواند بهتر از دیگر نامزدها، بار سنگین عزت وپیشرفت کشور را به دوش بکشد و به جلو ببرد.
انتخابات مهم ترین مسئله کنونیکشور
رهبر معظم انقلاب، انتخابات ماه آینده را مهم ترین مسئله کنونی کشورخواندند و با اشاره به تأثیرات کوتاه مدت و بلندمدت این رویداد خاطرنشان کردند: دراین انتخابات یک نفر با رأی ملت، مدت چهار سال بر سرنوشت و مسائل عمده کشور حاکم میشود اما برخی تصمیمات و کارهای خوب یا غیرخوب این فرد، می تواند حتی در 40 سالآینده بر کشور تأثیرگذار باشد و این واقعیت، نشان می دهد که انتخابات ریاست جمهوری،چقدر مهم است.
ایشان در تبیین اهمیت مضاعف انتخابات 24 خرداد افزودند: با وجودیکه حدود یک ماه تا انتخابات فاصله داریم، این موضوع به یک مسئله مهم بین المللیتبدیل شده و اتاق های فکر جهانی و دشمنان ایران، حتی مقدمات آن را با دقت رصد میکنند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با تأکید بر اینکه دشمنان در قبال اینانتخابات اهدافی کاملاً مغایر با اهداف ملت ایران را دنبال می کنند، افزودند: مردمایران به دنبال فرد اصلحی هستند که کشور را با سرعت بیشتری در عرصه های مادی ومعنوی به پیش ببرد و ضمن حل مشکلات موجود و ایجاد زندگی بهتر و مرفه تر، عزت واستقلال ایران را در پرتو «شور و شوق و امید مردم» ارتقا بخشد.
معظم له افزودند: اما دشمن به موازات تلاش برای سرد کردن انتخابات، دنبال فردی است که این مختصات رانداشته باشد و ایران را به وابستگی، ضعف، عقب ماندگی در عرصه های مختلف و قرارگرفتن در مسیر سیاست های بیگانگان بکشاند.
رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: البته بیگانگان در درجه اول به دنبال انجام نشدن انتخابات بودند اما حالا که دستشان از این هدف کوتاه است، دنبال دلسرد کردن مردم، از رونق انداختن انتخابات وتأثیرگذاری در انتخاب مردم هستند.